O nás

OD EKVÁDORSKÝCH ŘEMESLNÍKŮ A FARMÁŘŮ PŘÍMO K VÁM

Jsme česko-ekvádorská dvojice (čtveřice 😉), která ukazuje Ekvádor takový, jaký je. I díky našim dvěma česko-ekvádorským dětem.

Pod značkou EKVÁDOR NA DLANI do Čech z Ekvádoru dovážíme nadčasové produkty: textilie (hamaky, pašmíny...), šperky z ořechu tagua, klobouky panama, kakao a kávu, v souladu s rukodělnou tradicí a touhou po lidském přesahu. 

Vše nakupujeme napřímo od ekvádorských řemeslníků a pěstitelů z jejich dílen a farem převážně z provincie Manabí (Z pobřeží), která byla v dubnu 2016 postižena ničivým zemětřesením. Na podporu a osvětu této provincie jsme r. 2018 založili spolek GLOBAL VOLUNTEER OFFICE.

Ten propojuje ochranu přírody s obnovou oblasti zdevastované několika zemětřeseními. Naším spádovým působištěm je přírodní rezervace Cordillera del Bálsamo, která je otevřená dobrovolníkům z celého světa. Ti tu pomáhají na obnově jednoho z nejohroženějších ekosystémů planety − suchého tropického lesa. Odtud pochází emblematický strom Palo santo, jehož udržitelným zpracováním do vykuřovadel, esenciálního oleje a mýdel vracíme část finančních prostředků zpět do rezervace. Propojením této ziskové i neziskové roviny se nám daří o pozvedávání životní úrovně obyvatel provincie Manabí, a to zejména díky Vám a Vaší podpoře.

 Z akce Pražský piknik, Praha, červenec 2018

DSCN8579

 

Září 2023, ve městě Bahía de Caráquez v Ekvádoru, pan Julio Luque ušil našim dětem do školy boty k povinné uniformě, stejné ušil i jejich tatínkovi před 45 lety

20230906_163427_1